Ortaokul - Lise

Ortaokul - Lise

Klasik eğitim anlayışının her zaman ötesine geçen Murat Yıldırım Eğitim Kurumları, geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayal dünyalarını, ümitlerini ve keşfetme duygularını geliştiren, yasamayı ve öğrenmeyi keyifli hale getiren, çağdaş̧ eğitim mekanları ile ülkemize yakışır bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Ortaokulda öğrencilerimiz lise giriş sınavlarına hazırlanırken; Üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla planlanan fazladan dersler ve lise öğrencilerimize verdiğimiz eğitim sayesinde, öğrencilerimiz etüt merkezlerine ya da kurslara ihtiyaç duyulmaksızın daha iyi ve güven içerisinde sınavlara hazırlanırlar. Okullarımızda, hafta sonu kursları ve hafta içi dersleriyle merkezi sınavlara profesyonelce hazırlanılır.

MY Kolej’de, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin ahlaklı, milli- manevi değerlerini bilen ve koruyan, üst düzey düşünme becerilerine sahip, öğrenme sürecine etkin olarak katılan, problem çözeni bilgiye ulaşma yollarını bilen ve sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişmeleri sağlanır.

Okulumuz, öğrencilerini bilgi ve iletişim çağına uygun olarak yetiştirmektedir. Uzman kadrosu ve tecrübeli idari yapısıyla Program geliştirme, Ölçme ve Değerlendirme, Bilgi – İşlem, Rehberlik Servisi gibi modern yaklaşımların belirlediği sistemine dayanarak Eğitim – Öğretimini sürdürmektedir.

Amacımız;

  • Özgün duruşuyla dünyaya iz bırakacak, eğitimli ve becerikli bir nesil yetiştirmektir.
  • Okullarımızda en önem verdiğimiz husus güvenilir bir aile ortamının yakalanmasıdır. Böylece öğrencilerimiz kendilerini korkmadan, sıkılmadan ifade eder ve tüm yeteneklerini ortaya çıkarırlar.
  • Öğrencilerimiz ulusal sınavlara hazırlanırken fazladan ders saatleri, koçluk sistemi ve birebir etüt imkanlarıyla başarıyı kolaylıkla yakalamaktadır. Herhangi bir ek derse yahut etüt merkezine ihtiyaç duymaksızın tüm eğitim hizmetlerini tek çatı altında giderirler.
  • Öğrencilerimiz, sınavlara hazırlıkla beraber çeşitli kurslar, sosyal faaliyetler ve sporla da iç içedir. Böylece onlar hem akademik başarıyı hem de kişisel gelişimi en üst noktada yaşarlar.